Saldır Moruk


FERMAN TOPRAK 'TAN YENİ ALBÜM"SALDIR MORUK"
1995 yılında başladığı müzik kariyerinde "Hayatı tespih yapmışım" isimli şarkısıyla büyük çıkış yakalayan, fantazi-arabesk müziğin sevilen sanatçısı Ferman Toprak, 6'ncı solo çalışması olan "Saldır Moruk" isimli albümünü, Emre Müzik etiketiyle, 25 Nisan Salı günü  müzikseverlerin beğenisine sunuyor.
22 yıldır İstanbul gece hayatının vazgeçilmez ismi olan ve Türkiye sınırlarını da aşarak fenomen haline gelen Ferman Toprak, iki yıl aradan sonra  gelen yeni albüm çalışmasında, kendine has yorumu ve dillere dolanacak birbirinden güzel iddialı şarkılarıyla müzik dünyasında yine fırtına gibi esmeye hazırlanıyor.
Sanatçının yeni albüm repertuvarında 3'ü remiks olmak üzere toplam 9 şarkı yer alıyor.Yeni çalışmasının çıkış şarkısı olan "Saldır Moruk"  kısa zamanda müzikseverlerin diline yerleşecek ve albümle aynı ismi taşıyan hareketli bir eser.
Çıkış şarkısı "Saldır Moruk"Söz ve müziği Cevdet Bülbül' ait olan; rahmetle andığımız duayen sanatçı Müslüm Gürses'in yıllar önce seslendirdiği "Saldır Moruk" yepyeni aranjmanıyla başarılı isim Suat Aydoğan imzasıyla albümde yer alıyor. "Saldır Moruk"un Fırat Özbaylar düzenlemesiyle arabesk versiyonunun yanısıra;Tarık İster düzenlemesiyle remiks çalışması da albümde dikkat çekiyor.
Serdar Ortaç'la düet "Seninki"Büyük bir titizlikle hazırlanan yeni albümde, Türkçe sözleri Serdar Ortaç'a, düzenlemesi Suat Aydoğan'a ait olan "Seninki" isimli hareketli şarkısında Ferman Toprak'ın, pop müziğin usta ismi Serdar Ortaç'la  yaptığı düet çalışması da yer alıyor. Albümde bu şarkının remiks versiyonu  yine Tarık İster'e ait...
Bir şarkı da imparatordan  " Sen Yoksun"Ferman Toprak diğer albümlerinde olduğu gibi  Bu albüm çalışmasında yine geleneği bozmayarak, imparator İbrahim Tatlıses'ten "Sen yoksun, adlı şarkısını seslendi. Bu eser de yeni albümde duygusal şarkı olarak göze çarpıyor. 
Yeni albümün çıkış şarkısı olan "Saldır Moruk" un video klibi için Erkan Nas yönetmeliğinde kamera karşısına geçen Ferman Toprak,  yeni albümündeki hareketli şarkılarla hem eğlendirecek;hem de slov şarkılarla  hüzünlendirecek.