Live In Japan

Albüm kapağında yer alan tanıtım yazısı;
"O küçük dev adamların önemli bir istekleri olmuştu bizden. Mademki onlar Japon, biz de Türktük elhamdülillah, her iki tarafında anlaşmaya yetecek zengin birer dili vardı. O halde üçüncü bir dil kullanmak yakışık almazdı. İstekleri şu idi: konser sırasında "eğer becerebileceksem" şarkılarımı Japonca sunmalı idim. Yok, "eğer beceremeyeceksem" Türkçe sunabilirdim tabii... Onlar da sahneye Türkçe bilen bir tercüman çıkaracaklardı... Benim beceremediğim işi o becerecekti.
Şu hakarete bakar mısınız lütfen! Ama şu hakarete bir de yandan bakar mısınız lütfen!
Tabii ki böyle bir düelloya davet karşısında Japonca'yı 8 gün içinde aslanlar gibi söküp parçaladığım gibi , yerel lehçelerinin inceliklerine bile indim. Ve 45 gün boyunca Japonya'nın tozunu dumanını attırdım.
Duyduğunuz kahkahalar işte bu zaferin en büyük ispatıdır."


Live in Japan Barış Manço'nun 2 Temmuz 1996 yılında Hüseyin Emre prodüktörlüğünde, Emre Grafson Müzik etiketiyle yayınlanan 12. stüdyo albümüdür. Albüm aynı zamanda Barış Manço'nun ilk ve tek konser albümüdür.  Mayıs ve Haziran 1995'te sanatçının Japonya'da 15 farklı şehirde verdiği konserlerinde kaydedilen parçalarından seçilerek hazırlanan bir albümdür.  
Albüm, Kurtalan Ekspres'in başarılı rock performansıyla birlikte "Affet Beni" şarkısının Japonca versiyonu ve "Domates Biber Patlıcan" ve "Nane Limon Kabuğu" şarkılarındaki Barış Manço'nun Japonca performansıyla da dikkat çeker. Ayrıca albümde yer alan tek Japonca şarkı olan "Toki No Tabibito", Daisaku Ikeda'nın Barış Manço'ya atfettiği onbir sayfalık şiirden alıntılanarak oluşturulmuştur.

Şarkı Listesi:

1- Dönence
Söz: Barış Manço Beste: Ahmet Güven, Bahadır Akkuzu, Barış Manço

2-  Domates Biber Patlıcan
Söz-Beste: Barış Manço 

3- Unutamadım
Söz-Beste: Barış Manço 

4- Hemşerim Memleket Nire
Söz-Beste: Barış Manço 
5- Dağlar Dağlar
Söz-Beste: Barış Manço

6- Yine Yol Göründü Gurbete
Söz-Beste: Barış Manço

7- Nane Limon Kabuğu
Söz-Beste: Barış Manço

8- Gülpembe
Söz: Barış Manço
Beste: Ahmet Güven, Barış Manço
9- Toki No Tabibito
Söz: Barış Manço, Daisaku Ikeda, Ufuk Yıldırım
Beste: Barış Manço, Ufuk Yıldırım

10- Kara Sevda
Söz-beste: Barış Manço