Gözümün Bebeği

Gözümün Bebeği, Aşkın Nur Yengi'nin Emre Plak'tan çıkan dokuzuncu stüdyo albümü. 5 Ocak 2011'de Emre Müzik etiketiyle piyasaya sürülmüştür. Pop müzik ritimleri içeriren albümünü prodüktörlüğünü Hüseyin Emre üstlenmiştir.
2004 tarihli Yasemin Yağmurları'ndan itibaren yeni bir albüm yayınlamayan ve 2007 yılında piyasaya sürdüğü "Best Of" albümü Aşk'ın Şarkıları'nda hit olmuş şarkılarını yeniden yorumlayan Yengi, on yeni şarkı içeren bu albümde Sezen Aksu, Günay Çoban, Serkan İzzet Özdoğan gibi isimlerle çalışmıştır. Hakan Eren'in genel koordinatörlüğünü yaptığı albümün çalışmaları iki yıldan fazla sürmüş, başta maxi single olarak piyasaya sürülmesi düşünülen yapım, Hakan Eren'in katkılarıyla albüme dönüşmüştür.
Aşkın Nur Yengi'ye Sezen Aksu tarafından düğün hediyesi olarak verilen "Yasak Elmam" şarkısını Aksu, Ahmet Kaya'yı düşünerek yazmıştır. Diğer bir Aksu yapıtı olan "Gözümün Bebeği"'nin ise, Aşkın Nur Yengi'nin, Haluk Bilginer'le olan evliliğinden dünyaya gelen kızı Nazlı'ya yazıldığı bilinmektedir.  
Hakan Eren'in yoğun ısrarı sonucu albüme son anda giren ve daha önce Atakan isimli yorumcu tarafından söylenen "Ayrı Gayrı" ise albümün dikkat çeken yavaş şarkıları arasındadır. Albümden yayınlanan ilk şarkı olan Öpeyim Geçsin, ilk iki hafta içinde TTNET Müzik'te 33,093 kez dinlenmiştir. 5 Ocak 2011'de piyasaya çıkan albümün resmi tanıtımı, sanatçının 11 Ocak 2011'de, Yekta Kopan'ın sunduğu Gece Gündüz isimli programa katılmasıyla başlamıştır. Albüm düzenlemesini Ozan Çolakoğlu yapmış, Mustafa Ceceli ve Sinan Ceceli kardeşler aranjör olarak katkıda bulunmuştur.