1990

Pop müziğinin çıkmaza girdiği günlerde Aralık, 1989'da tanıtım partisi düzenlediği Emre Grafson Müzik etiketi taşıyan Ajda 90 albümünü Şubat 1990'da piyasaya sürdü. Albüm Ajda Pekkan'ın CD formatında yayınlanan ilk albümü olmuştur. 26 Aralık 1989'da albüm için bir tanıtım partisi düzenlenmiş ve "Yaz Yaz Yaz" klibi albüm çıkmadan önce yayınlanmıştır. Yine tanıtım için, "Hayırdır İnşallah" klibi çekilmiş ve albüm piyasaya sürülmeden önce yayınlanmıştır. Albümün çıkış parçası "Yaz, Yaz, Yaz" büyük bir hit olmuş, bununla beraber "Sana Bana Yeter", "Hayırdır İnşallah", "Resmin Yok Bende", "Ne Günler", "Yazık Olur", "Her Yaşın Bir Güzelliği Var" ve "Olur Ya" gibi tekliler büyük bir beğeni ve başarı toplamıştır. Peşi sıra başlayan Rumelihisarı konserleriyle Ajda Pekkan sevenleriyle buluşmaya devam etti. Aynı yılın sonlarına doğru Ajda Pekkan'ın isteği dışında yayınlanan, ancak hayranlarını memnun eden "Unutulmayanlar" adlı toplama albümü yayınlandı. Bu albümde Ajda Pekkan'ın "Sen Mutlu Ol" şarkısı albümündeki sevilen parçalar yer almaktadır.
 Bu albüm, bir noktada onu 90'lı yılların gençliği ile buluşturmuştur. Albümde aranjman ve yerli beste dengesi başarılı bir şekilde korunmuştur. Albümde yer alan şarkıların çoğunun sözlerinde, yine, yıllar yılı birlikte çalıştığı Fikret Şeneş'in imzası bulunmaktadır. Fikret Şeneş haricinde; Garo Mafyan'dan Selçuk Başar'a, Şehrazat'tan Fuat Güner'e, Metin Özülkü'den Aysel Gürel'e pek çok farklı isim şarkı sözleri ve besteleri bulunmaktadır.
1-"Yaz Yaz Yaz" (söz - müzik: Şehrazat, düzenleme: Garo Mafyan)
2-"Yazık Olur" (söz - müzik: Şehrazat, düzenleme: Garo Mafyan)
3-"Hayırdır İnşallah" (söz - müzik: Metin Özülkü, düzenleme: Garo Mafyan)
4-"Her Yaşın Bir Güzelliği Var" (söz: Fikret Şeneş, müzik - düzenleme: Garo Mafyan)
5-"Ne Günler (Il Y A Des Jours Comme Ça)" (söz: Fikret Şeneş, müzik: Alain Nacash, düzenleme: Garo Mafyan)
6-"Olur Ya (Logia)" (söz: Fikret Şeneş, müzik: Giannis Christodoulopoulos, düzenleme: Garo Mafyan)
7-"Sana Bana Yeter (Le Vent Du Sud)" (söz: Fikret Şeneş, müzik: Didier Barbelivien ve Claude Morgan, düzenleme: Garo Mafyan)
8-"Resmin Yok Bende" (söz: Fikret Şeneş ve Aysel Gürel - müzik-düzenleme: Selçuk Başar)
9-"Bir Yabancı Gibi (Il Venait D'avoir 18 Ans)" (söz: Fikret Şeneş - müzik: Paul Mauriat - düzenleme: Garo Mafyan)
10-"Yaşanası Dünya (Que Si Que No)" (söz: Fikret Şeneş - müzik: Linda De Suza - düzenleme: Garo Mafyan)
11-"Dinlemelisin Beni" (söz: Fikret Şeneş - müzik-düzenleme: Selçuk Başar)
12-"Bana Dönme Bir Daha" (söz-müzik: Fuat Güner - düzenleme: Garo Mafyan)
13-"Doğru mu Değil mi" (söz: Fikret Şeneş - müzik-düzenleme: Garo Mafyan)

Emre Grafson Müzik A.Ş. - YapımAnuş Bakış - yapım yönetmeniFikret Şeneş - süpervisorGaro Mafyan - aranjörAysel Gürel, Fikret Şeneş, Garo Mafyan, Şehrazat, Metin Özülkü - söz yazarı, besteciGiannis Christodoulopoulos, Alain Nacash, Fuat Güner, Claude Morgan - söz yazarı, besteciSelçuk Başar, Pascal Auriat, Linda De Suza, Didier Barbelivien - söz yazarı, besteciSendur Güzelel - müzik direktörüGaro Mafyan - keyboardsSelçuk Başar - gitarlar

Bülent Engez - kapak grafikFRS - baskı

Sanatçının Diğer Albümleri